Ciepło !

Ogólna dyskusja na wszystkie tematy
Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

No i dalej "pogrywanie" z nami. Sobota, godz.16.00 właśnie przestały grzać grzejniki. jest 13 stopni, odczuwalna 12. A jak pisałam wcześniej dopiero
od 1 czerwca grzejniki powinny się wyłączać powyżej 12 stopni. I pytam się po co to ciągłe przestawianie nastaw( czy jak to się nazywa ), obniżanie,
czy podwyższanie ciśnienia i co tam jeszcze. To są "ruchy" które podnoszą ceny opłaty stałej, której nie możemy kompletnie sprawdzić i stąd coraz
wyższe kwoty tej opłaty, a my potulnie jak przysłowiowe "baranki" płacimy więcej i więcej i jesteśmy bezradni.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ciepło !

Post autor: pawel »

Dzień dobry,

NCC nie podejmuje za nas żadnych decyzji, decyzje podejmowane są wspólnie. To co pan z Forum napisał jest prawdą - temperatura mierzona jest przy węźle i tak było od zawsze, w sumie logiczne to jest nawet, bo co nas interesuje, że na lotnisku jest zimniej/cieplej niż u nas :-)

Jakieś 2 lata temu grzanie było włączone tylko w okresie październik-kwiecień , a temperatury we wrześniu/maju były już/jeszcze dość niskie, dlatego zmieniona została umowa z Fortum, ale jednocześnie Forum na podstawie swojego doświadczenia zaproponowało zmniejszenie progu przy którym załącza się ogrzewanie, po to, aby w dzień kiedy mamy temperature 15 stopni w maju, gdzie jest to już temepratura przy której można chodzić bez kurtki nawet, nie grzało nam w mieszkaniach, bo po co... No i dlatego została podwyższona, niestety, też opłata stała.
Do tego każdy system w węźle ma coś takiego co nazywa się histerezą. Chodzi w skrócie o to, żeby ogrzewanie nie załączało się przy małych wahaniach temperatury, bo mogło by to doprowadzić do uszkodzenia tych systemów oraz niepotrzebnego grzania w mieszkaniach.

Taki sam system ogrzewania jest we wszystkich innych węzłach we Wrocławiu (i nie tylko). Jedynym rozwiązaniem aby mieć zawsze optymalne grzanie dla siebie są systemy grzewcze oparte na kotłach gazowych dwufunkcyjnych instalowanych w mieszkaniach (dużo deweloperów taki system stosuje). Wtedy można samemu decydować kiedy się włącza ogrzewanie, ale u nas takiego systemu nie ma...

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

W dalszym ciągu twierdzę ,że Umowa jest nieprzestrzegana, tym bardziej ,że wzrosła opłata stała(i też nie rozumiem dlaczego) Nawet jeśli na dworze w maju jest 15 stopni i niektórzy chodzą bez kurtek, to proszę zwrócić uwagę na to, że mieszkania są jeszcze nienagrzane, a są to mieszkania zewnętrzne, nad wodą i trzeba trochę więcej czasu, żeby temperatura i słoneczko je ogrzały. Ale rozumiem, że tak po prostu ma być
i już. W zasadzie nikogo to nie interesuje.
I jeszcze jedno - NCC podejmuje decyzje wspólnie z kim? Z dziesięcioma osobami spośród właścicieli. Ja rozumiem, że NCC tak łatwiej,
ale może chociaż od czasu do czasu przekazać reszcie jakieś informacje, co się u nas dzieje i co się robi, np. mailem.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ciepło !

Post autor: pawel »

To nie jest tak, że nikogo to nie interesuje. Na pewno jak mamy zimno w mieszkaniach to trzeba interweniować i problem rozwiązać i myslę, że jest to w interesie wszystkich mieszkańców. Niestety, nie wszyscy mieszkańcy problemy zgłaszają. Wszystkie decyzje, zgodnie z ustawą, podejmowane są przez Zarządce w porozumieniu z Zarządem. Na pewno ten temat zostanie przedyskutowany.

Myślałem również o formie cyklicznego komunikowania mieszkańców i właścicieli mieszkań o tym co się dzieje w ramach działań Zarządcy i zarządu, możliwe, że coś się ruszy i informacje będą w jakiś sposób komunikowane na bieżąco a nie raz w roku na zebraniu.

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

Dziękuję bardzo. Otóż to. Bardzo dobry pomysł. Czekamy w takim razie na informacje ( bez popędzania "absolutnie" ).

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

Nie sądzicie, że powinni zacząć grzać -temperatura nocą spada poniżej 12 stopni ?

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

Witam!
Dzisiaj 1 październik - grzejniki powinny się włączyć, gdy temp. spada poniżej 16 st.C i tak powinno być do 31.05.( od 1.06 do 30.09 gdy spada poniżej
12) - tak jest w Umowie z Fortum.I nie powinno nas obchodzić przestawianie jakiś cholernych (przepraszam) nastaw. Koniec-kropka. Ale nie - przecież
to by było za piękne. Od 5!lat ta sama gadka - trzeba się upominać, przypominać,musimy marznąć, przeziębiać się i dopiero zaczyna się coś dziać.
Przecież umowa powinna być przestrzegana. Dlaczego nie ma nikogo, kto te 2 razy w roku przypomni Fortum, żeby zaczęli grzać wg podpisanej z nami
umowy. Czy to naprawdę taki problem

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ciepło !

Post autor: pawel »

Grzejniki już parokrotnie grzały i to jeszcze we wrześniu. Generalnie muszą się zadziać 2 czynniki:
- temperatura spaść poniżej zadanej, odczytywana na węźle na dole (nie wiem gdzie jest czujnik, czy wewnątrz pomieszczenia czy na zewnątrz a to może mieć znaczenie)
- niska temperatura musi się przez chwilę utrzymać - każdy prawie system grzewczy tak działa, tj. chodzi o zapobieganie załączaniu/wyłączaniu co chwile w przypadku wahań tej temperatury

W naszym przypadku Fortum nie przełącza nic ręcznie, bo jest ustawiony automat. Nie bronię w żaden sposób Fortum, bo mi podpadli mocno i sam w nocy niejednokrotnie wydzwaniałem, ale wydaje się , że od tamtego momentu jest już ok.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ciepło !

Post autor: pawel »

PS. Jak zwykle może być też temat związany z zapowietrzonymi grzejnikami w mieszkaniu czy nawet całym pionie, niestety :( My mieszkamy na parterze więc tu w zasadzie ciepło odrazu dochodzi.. może warto zrobić "akcję" odpowietrzania u wszystkich jednocześnie..

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

Owszem parokrotnie we wrześniu grzało i nic dziwnego,skoro temper. nocą spadała nawet do 7 stopni - wg Umowy od 1.06 do 30.09.grzejniki powinny
się włączać przy temp. poniżej 12 stopni. Od 1.10. jak pisałam poniżej 16 stopni powinny się włączyć. Owszem wczoraj było ciepło i weekend jest
też piękny, ale to rzekomo ostatnie podrygi takiej temperatury. Nasze mieszkania się szybko wyziębiają i na wiosnę długo nagrzewają. Mieszkania są
zewnętrzne a od środka zimny korytarz, do tego "dziwna wentylacja", która wieje chłodem, tylko szkoda, że nie latem, a właśnie wtedy, jak zaczyna
się robić chłodno - nawet w środku zimy,gdy grzejnik gorący, wchodzi się jak do "psiarni". Zgłaszałam to kilkakrotnie, ale nie ma z kim gadać.Jeśli cho
dzi o zapowietrzenie, nie wiem - przecież już grzało. Ale może faktycznie warto to zrobić i przeprowadzić "akcję" odpowietrzania, tylko kto to zrobi ?

ODPOWIEDZ