Ciepło !

Ogólna dyskusja na wszystkie tematy
Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

Przecież Fortum chyba tez zależy na tym, żeby grzało - zarabiają na tym.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ciepło !

Post autor: pawel »

Rozamwiałem z 933, początkowo Pan nie chciał rozmawiać i wzywać ekipy, tłumacząc problemy brakiem odpowietrzenia w mieszkaniach naszych grzejników. Oczywiście wytłumaczylem, że to nie jest prawdą, bo mieszkam na parterze budynku, a moich grzejnków leje się z odpowietrzników woda zamiast syczeć powietrze - przyjęli zgłoszenie i przyjadą dziś jeszcze albo dopiero niestety rano.

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

To naprawdę już nic nie rozumiem. Kpiny, czy co ? W każdym razie dzięki za informację i mam nadzieję za załatwienie sprawy. Od jutrzejszej nocy
temperatura graniczna wzrasta z 12 do 16 stopni. Zobaczymy co się będzie działo - czy dalej będziemy interweniować. I chyba czas najwyższy, żeby
w końcu wyjaśnić, co się dzieje z tym węzłem - dlaczego my mieszkańcy mamy indywidualnie interweniować i domagać się tego, co się nam po
prostu należy za nasze pieniążki.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ciepło !

Post autor: pawel »

Już grzeje:)

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

U mnie jeszcze o 2:00 było zimno. Nad ranem okazało się, że grzeją. Tylko dziwne, grzejnik w łazience (drabinka) cieplutki, natomiast pozostałe
w pokojach ledwo, ledwo. Wszstkie nastawione na 3.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ciepło !

Post autor: pawel »

U nas jest dokładnie tak samo. O 2:30 w nocy obudził mnie prscownik Fortum z informacja ze już jadą bo faktycznie nawet jak się załączył w nocy to w momencie kiedy z nimi rozmawiałem Ok 23 powinny już grzejniki grzać.
Generalnie oprócz tego ze węzeł załącza się poniżej temp12 st to na dodatek jest krzywa grzania, która określa temperaturę zasilania grzejników w zależności od tego co jest na zewnątrz. Czyli im zimniej tym mocniej hajcują. Ale na bank coś z węzłem jest nie tak.

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

Też tak sądzę i z kim tu gadać?

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

Hura....grzejniki grzeją, a jest dopiero po 20:00.Swoją drogą do czego to doszło, że człowiek się cieszy z tego, co jest , a przynajmniej powinno
być normą. CZYLI MOŻNA. Pozdrawiam i życzę ciepłego wieczoru

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

Witam!
I jak rok rocznie mamy jesień i czyżby znowu "powtórka z rozrywki" - jest 8st. i grzejniki nie zaskoczyły. Może to znów węzeł,może trzeba zmienić
automatykę, czy po prostu Fortum sobie bimba, bo przecież instalacja wewnętrzna nie jest zapowietrzona, skoro ostatnie dwie noce trochę grzało.
Z tego co pamiętam z ubiegłego roku, grzejniki powinny zacząć grzać, gdy temperatura spada poniżej 12st., a jest 7. Znowu będziemy mieć przeboje, jak co roku - czy to się kiedyś skończy ?

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

Czy zauważyliście, że coraz później wieczorem włącza się grzanie i wiem, że nie zależy to od pory dnia tylko od temperatury. Od p. Darka od
Zarządcy dowiedziałam się we wrześniu, że do 1.10. do 31.05. grzanie powinno się włączać, gdy temperatura spadnie poniżej 16 stopni,a dopiero
od 1.06. do 30.09. poniżej 12 stopni (poprawiono umowę). Wczoraj zaczęło się robić ciepło koło 22.00 - temperatura wynosiła wtedy 11 stopni.
A dzisiaj jeszcze lepiej - temperatura 9 stopni (odczuwalna 8), godz.23.00 i dopiero zaczęło grzać, a zapowiadają przymrozki nocne.
I tak samo jest od lat - na początku sezonu grzewczego i na koniec prosimy się o ciepło, za które płacimy coraz więcej - oplata stała coraz wyższa
i w dalszym ciągu nikt nam nie wyjaśnił dlaczego ciągle rośnie i co to właściwie jest. Czy otrzymał ktoś odpowiedź - wiem, że właściciele pytali.
Ale bierze się nas na przeczekanie i w końcu zapominamy o tym - to metoda, żeby ludzie przestali w końcu pytać. A ci którzy powinni nam odpowie
dzieć i np. sprawdzić, czy Fortum wywiązuje się z umowy podnoszą sobie wynagrodzenie. Czy zna ktoś może odpowiedź ?

ODPOWIEDZ