Wentylacja

Awarie, problemy i tym podobne sprawy. Oby było ich jak najmniej.
Motyl
Posty: 10
Rejestracja: 17 sty 2017, 08:21

Re: Wentylacja

Post autor: Motyl »

Nieprawda, nowelizacja 2014 wprowadziła 5letni okres rękojmi za wady nieruchomości. Próbowałam rozmawiać z Panem Damianem, niestety twierdzi, że wada wentylacji wynika z błędnego podłączenia urządzeń typu ,,okap" przeze mnie lub innych mieszkańców w moim pionie...

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Wentylacja

Post autor: pawel »

No to trzeba się upierać. Co Ciebie interesuje jak są sąsiedzi podpięci. Ty zgłaszasz problem w swoim mieszkaniu, do ich obowiązku nalezy przeprowadzenie analizy i rozwiązanie problemu.

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Wentylacja

Post autor: Mma »

Niestety pan Damian stosuje metodę "spychologii".Identyczna sytuację miałam z c.o. w październiku ub.r. Pan Damian twierdził,że temperatura 19
stopni i grzejnik ciepły około 5 cm od góry to norma. Pan Wąsiel już nawet chciał mi ryć podłogę. Przepychanka trwała prawie miesiąc. Dopiero
sprawę załatwił p. dyrektor NCC w ciągu 2 dni i mam ciepło i cały grzejnik jest ciepły - okazało się, że była jednak jakaś usterka w wężle. Niestety
trzeba się trochę umordować i stracić trochę nerwów, żeby w końcu sprawę załatwić. Chociaż sądzę że i tak nie zawsze się uda.
A co teraz się dzieje - ile czasu czekamy na II zebranie, niewiemy ile i za co płacimy. Ile narzekamy już na ochronę i co nic się nie dzieje.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Wentylacja

Post autor: pawel »

Naprawdę polecam cały czas męczenie p. Damiana, to przynosi skutki. Sam mi przyznał,że dopiero jak mu się przypomnę z jakimś tematem telefonicznie lub mailowo to zaczyna działać, bo "ma tyle innych rzeczy na głowie"... Męcz go. Mam nadzieję, że my nie będziemy mieli takich problemów z wentylacją.

Co do ochrony to jest podpisywana nowa umowa, która ma wejść w życie od 1.04. Zebranie jest planowane wstępnie na 11.04. Mam też potwiedzenie, że ochrona jak najbardziej ma reagować na to co się dzieje od ul. Pieszej, jak również na nieprawidłowo parkujące samochody na parkingu wewnętrznym.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Wentylacja

Post autor: pawel »

Cześć,

Czy nadal macie problem z wentylacją ? U mnie na samym dole problem jest z wentylacją okapową. Po prostu z niej wydobywają się zapachy gotowanych potraw z górnych kondygnacji głównie (wiem, bo sprawdziłem :-)). Sąsiedzi którzy gotują w tym czasie są prawidłowo podłączeni. Ja również. Do tego mam prawidłowo zamontowaną klapę zwrotną w przewodzie kominowym (okapowym) jak i w samym okapie, a pomimo tego zapach jest czasem nie do zniesienia. Wg mnie jest cos nie tak, że w takim przypadku zapachy są pchane w dół a nie do komina na górze. Zgłosiłem problem do ATALa i NCC.

nolpak14
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:54
Nr miszkania: A-2-11

Re: Wentylacja

Post autor: nolpak14 »

Super, ja mam to samo. Daj znać jak coś się dowiesz:)

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Wentylacja

Post autor: pawel »

Najlepiej jakbyś też zgłosił problem. Im więcej ich będzie, ty bardziej problem będzie zauważalny.

Geno
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2015, 08:11

Re: Wentylacja

Post autor: Geno »

Pozostaje eksperymentować z innymi kratkami. Problem może być taki,że załączając okap sąsiedzi powinni uchylić okno ale kto to robi dodatkowe bywa,że okapy są zbyt wydajne i klapa zwykła się nie sprawdza:

https://www.klimamarket.pl/klapa-zwrotn ... s-125.html

http://www.wentylacje.pl/oferta/przewod ... zwrotna-kz

ODPOWIEDZ