Jak się mieszka?

Ogólna dyskusja na wszystkie tematy
-Mis.
Posty: 22
Rejestracja: 20 lip 2015, 18:23

Jak się mieszka?

Post autor: -Mis. »

Witam wszystkich Szczęśliwców którzy mieszkają już w Stara Odra :)

- Ja jeszcze czekam na wykończenie mieszkania przez dewelopera, chciałem sie dowiedzieć jak Wam sie mieszka (plusy, minusy)?
- Czy ktoś sie orientuje, jak jest z opłatami za prąd który był zużyty do wyremontowania mieszkania przez Dew.?
- Ile wynosi czynsz?
- Jak jest z internetem? - Macie namiary, bądź info o dostawcach dostępnych na Polance?
- Gniazdko satelitarne działa na wszystkie platformy? Bo w którymś forum odnośnie innej inwestycji, wyczytałem, ze nie ma na wszystkie :/ Chce sie
upewnić, że działa na wszystkie :)
- Ile trwa oczekiwanie na wpis do Księgi Wieczystej? Udało sie Wam już go zdobyć?

Z Dzieki góry za odp.
Pozdrawiam

admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Re: Jak się mieszka?

Post autor: admin »

Sam jeszcze wykańczam swoje mieszkanie i w zasadzie jestem tylko przez kilka godzin dziennie, ale na przynajmniej kilka pytań mógłbym odpowiedzieć.

Jeśli chodzi o samo mieszkanie w Starej Odrze to chyba największą wadą jest przejście z hali garażowej do bramy kiedy pada deszcz :)

Co do internetu to w budynku mamy skrzynkę ze światłowodami Orange oraz zakończenia łącz Vectry, UPC, Connecty, InternetUnion, Korbanku i podobno Netii. Być może jest ich jeszcze więcej, ale te wymienione wcześniej widziałem w pomieszczeniu technicznym jakiś miesiąc temu.
Orange oferuje łacze 300Mb w technologii FTTH (koniec światłowodu w mieszkaniu aboneneta). Co do technologii dostarczania usług przez inne firmy trudno powiedzieć, ale w przypadku MOICO (InternetUnion) jest podobno możliwość podłączenia usług o prędkości 1Gb. Internet z kablówki to zwykle max 100 lub 250 Mb.
Odnośnie samych przyłączy to w mieszkaniu mamy końcówkę światłowodu, Ethernetu, zbiorczych anten (satelitarnej, naziemnej i radiowej) oraz kablówki. Panowie z firmy ADD wykonującej na naszej inwestycji instalacje teletechniczne twierdzili, że zbiorcza antena satelitarna działa i "można sobie podłączyć polsat albo enkę". Sam jednak nie sprawdzałem tu więc jest prośba o weryfikację kogoś, kto ma dekoder jednej z platform.

-Mis.
Posty: 22
Rejestracja: 20 lip 2015, 18:23

Re: Jak się mieszka?

Post autor: -Mis. »

Dowiadywałem sie jakie firmy internetowe są dostepne Na polance 22.
Poniżej lista tych firm:
Vectra, Orange, Moico, Finemedia, Internetia, UPC, Connecta.

agula
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2015, 19:01
Nr miszkania: 10

Re: Jak się mieszka?

Post autor: agula »

Witam Panów,

póki co mieszka się "średnio". Mieszkanie wykończone odebralśmy na początku sierpnia i wychodzi sporo minusów. Wszędzie trwają remonty, no ale to zrozumiałe. Natomiast trochę przeszkadza fakt, że jako mieszkańcy, którzy już tu żyjemy, funkcjonujemy nie bierze się pod uwagę naszych zwykłych ludzkich potrzeb, jak:
- Na fb ktoś pytał o ciszę nocną. Niby jest niepisana umowa, że ma obowiązywać od 22-6, ale zdarzało się, że i do 12 w nocy ktoś wiercił.
- Jest także problem ze śmieceniem przez robotników- wyrzucają TONY petów do ogródków, wszędzie leżą porozrzucane kartony i odpady poremontowe, łącznie z parkingiem zewnętrzym.
Inne napotkane problemy:
- Mieliśmy problem z podłączeniem dekodera, ale wezwaliśmy tu przemiłych panów(przy okazji pozdrwiamy!), także antena pod nc+ działa.
Plusy:
- internet mamy z connecty, działa bez zastrzerzeń, krótki czas oczekiwania na podłączenie i pierwszy miesiąc można testować za darmo
- jesli chodzi o prąd, dopóki nie macie zgłoszonego swojego licznika, możecie ugadać się z deweloperem, żeby wam na jakiś czas udostępnił, tak było w naszym przypadku.
- czynszu jeszcze nie płacimy, nie wiem, kiedy ma to nastapić, ale z tego co się orientuję, to czynsz uzależniony jest od metrażu mieszkania i zwykle jest to 5-7 zł za metr2


Co mogę dodac jeszcze od siebie, w lokalach usługowych trwa wyburzanie ścian, dodatkowo na około wciąż trwają remonty, także jeśli macie wykończone już mieszkania to je obserwujcie, bo u nas np. w łazience już pękają fugi pod sufitem i na złączeniach kafelków, budynek dość mocno pracuje.

Pozdrawiam serdecznie!

admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Re: Jak się mieszka?

Post autor: admin »

Cześć,

Dopytam z ciekawości o problem z podłączeniem dekodera. Czy to była kwestia instalacji w budynku (kable, gniazda) czy też samego dekodera lub jego ustawień ?

-Mis.
Posty: 22
Rejestracja: 20 lip 2015, 18:23

Re: Jak się mieszka?

Post autor: -Mis. »

Cześć, dzięki za info

Ja odbieram mieszkanie 25go, to postaram sie zwrócić uwagę na pęknięcia :)
A wiecie może czemu wyburzają ściany w lokalach?

admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Re: Jak się mieszka?

Post autor: admin »

Cześć,

Wyburzają ponieważ pierwotnie miały być 4 lokale z czego dwa o powierzchniach 1100 i 400 m2 z możliwością połączenia w jeden sklep i zaplecze. To jest powierzchnia typowego sklepu Piotr i Paweł, Alma itp. W budynku mieszkalnym raczej ciężko znaleźć tego typu najemcę zwłaszcza, że nie ma za bardzo możliwości podjazdu autem z naczepą pod zaplecze i stąd decyzja o podziale na mniejsze lokale o powierzchniach 800, 200, 156, 2x90 i 65, każdy z własną witryną i wejściem. Ponadto połowa niedoszłego zaplecza sklepu została przeznaczona na dodatkowe komórki lokatorskie.

Rabarbar
Posty: 9
Rejestracja: 06 paź 2015, 19:42

Re: Jak się mieszka?

Post autor: Rabarbar »

Mieszka się zajebiście!

sorek
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:28

Re: Jak się mieszka?

Post autor: sorek »

Czy też macie wrażenie, że na posesji panuje ogromny chaos i nieporządek? Z każdym dniem jest coraz więcej szkód na klatkach i naokoło budynku - dziury w ścianach, popękane kafelki, brudne i pouszkadzane ściany, nie wspominając o parkingu, drzwiach wejściowych...
Czy może ktoś wie/ma doświadczenie co dzieje sie potem? Jak rozkładane są koszty napraw? Kto jest odpowiedzialny za uporządkowanie tej przestrzeni?

glleite
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2015, 18:35

Re: Jak się mieszka?

Post autor: glleite »

Tez tak uwazam...
najgorsze jest to ze zawsze jak wracamy do domu, glownie wejscie do budynku jest zawsze otwarte!!!

ODPOWIEDZ