Przedszkole

Ogólna dyskusja na wszystkie tematy
Ewa1
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2017, 17:41
Nr miszkania: 34

Przedszkole

Post autor: Ewa1 »

Czy ktoś zna więcej szczegółów na temat przedszkola, które ma podobno powstac? Na ile dzieci jest planowane? Będzie miało jakiś plac zabaw? Czy będzie kolidowało ze sklepem?
Trochę brakuje tych informacji w kontekście uchwał jakie dostaliśmy.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Przedszkole

Post autor: pawel »

Cześć,

Generalnie mają być przebudowane lokale usługowe na dole. Co za tym idzie może być dość duże. Oczywiście, że będzie kolidowało ze sklepem (sklep straci koncesję, a co za tym idzie może nie opłacać się prowadzić dalej tam takiej działalności). Na dodatek przedszkole ma mieć wydzielone miejsca postojowe z tych ogólnie dostępnych (3) przy ul. Pieszej, ale sądzę, że rodzice będą parkować gdzie się da jak będą swoje pociechy odprowadzać i odbierać. Do tego dojdzie korkowanie dróg wyjazdowych i to w godzinach szczytowych, o hałasie generowanym przez grupkę dzieci niewspominając.

Jeżeli chodzi o plac zabaw, to podobno ATAL/przedszkole dogadało się z księdzem i w miejscu dawnego biura sprzedaży ma być plac zabaw do wyłącznego korzystania tylko przez to przedszkole.

Ogólnie uważam, że NCC mocno po cichu załatwia temat i powinno być zwołane dodatkowe zebranie mieszkańców w tej sprawie aby własnie uświadomić o negatywnych skutkach usadowienia takiej placówki w naszym budynku.

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Przedszkole

Post autor: Mma »

Swoje zdanie na temat przedszkola omyłkowa przedstawiłam w rubryce "Awarie i problemy". Przepraszam

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Przedszkole

Post autor: pawel »

Do NCC została przekazana przez Radę Mieszkańców informacja odnośnie tego, że domagamy się zwołania zebrania mieszkańców aby omówić temat przedszkola. Zobaczymy co odpiszą. Ogólnie bardzo po cichu ATAL próbował temat załatwić, co osobiście mi się BARDZO nie podoba. Niestety ATAL ma około 20-30% udziałów poprzez posiadanie wszystkich lokali usługowych (za wyjątkiem Fresha) i może być bardzo trudno go przegłosować, dlatego trzeba się zmobilizować.

dontbenervous
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2017, 09:15

Re: Przedszkole

Post autor: dontbenervous »

Mam podobne odczucia. Kupując mieszkanie kierowałem się ciszą i spokojem. Z doświadczenia wiem, że przedszkole/szkoła blisko domu to oczywiście duży komfort, ale i utrapienie. Nie wyobrażam sobie hałasu, krzyków pod oknem, tym bardziej trudności w wyjechaniu z posesji. Już teraz jest to wyzwanie jadąc do pracy na godzinę 8:00.

Osobiście biorąc pod uwagę powyższe argumenty jestem na nie.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Przedszkole

Post autor: pawel »

Właśnie dostaliśmy informacje, że przedszkole nie powstanie. Uchwały zostaną wycofane z głosowania.

ODPOWIEDZ