Ciepło !

Ogólna dyskusja na wszystkie tematy
Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Ciepło !

Post autor: Mma »

Kochani! Czy wiecie dlaczego NCC - nasz Zarządca decyduje za nas? O co chodzi?
Wczoraj wieczorem zaczęłam marznąć we własnym mieszkaniu.Czekałam,kiedy włączą się grzejniki - w ciągu dnia nie grzały - myślę sobie na dworze ciepło(chociaż był silny wiatr,temperatura odczuwalna na pewno niższa niż wskazuje termometr, ale świeci słońce).Jest wieczór, coraz
chłodniej, a grzejniki lodowate. W końcu nie wytrzymałam o 23.00 zadzwoniłam do Fortum i dowiedziałam się, że właśnie od 1 maja temperatura
przy której włączają lub wyłączają się grzejniki to 8 stopni Celsjusza!!! Dziś o 5.00 rano temperatura wynosiła 7 stopni - grzejniki dalej lodowate.
Znów zadzwoniłam i dowiedziałam się, że to temperatura mierzona na lotnisku a nasz czujnik przy węźle pokazuje 8,2 stopnia, dlatego grzejniki
się nie włączają. Porozmawiałam z Panem z Fortum i okazuje się, że jeszcze przedwczoraj ta temperatura "graniczna" wynosiła 14 stopni.
NCC kazało ją obniżyć o 6 stopni!!! Facet sam stwierdził,że to dziwne, bo do 20 maja przeciętnie jest jeszcze dość chłodno, ale on wykonuje to,
co "mu każą" Stąd moje pytanie - dlaczego decyduje się za nas. Nikt z nami tego nie konsultował, nikt nas o tym nie informował,ale podjęto za nas
decyzję. Zima była długa,kwiecień zimny i mokry, dalsze prognozy też nie są zachęcające do biwakowania, a nas się pozbawia ciepła.
A nawet to niespecjalnie istotne. Płacimy za to i śmiem twierdzić,że płacimy stawki za c.o. jedne z najwyższych we Wrocławiu(wśród moich znajo
mych nikt tyle nie płaci).Opłata stała za zeszły rok nie wynosiła 0,72 zł za m2, a jak się okazało w rozliczeniu ponad 1 zł za m2. Więc nie rozumiem
dlaczego się nam wydziela to ciepło. Jak można obniżyć temperaturę o 6 stopni. Przecież jeszcze się nie da otworzyć balkonu bo zimno. Ja mam w
tej chwili w mieszkaniu raptem 20 stopni. Przecież jeśli komuś za gorąco może sobie przykręcić grzejniki.

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

Cieszę się, sytuacja (mam na myśli temperatura) wróciła do normy.Nie marzniemy!

meo
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2017, 15:06
Nr miszkania: 17

Re: Ciepło !

Post autor: meo »

Jesień 2017

Wszyscy chyba odczuwają, że w mieszkaniach robi się zimno. Wg mnie za zimno. Wiem, że część z nas już pisała do Pani Cichowicz w tej sprawie. Narazie nie ma efektu, ale sądzę, że za kilka dni w końcu włączą grzanie.

Czy możemy coś poradzić by za rok nie było powtórki z tej sytuacji? Nie wiem czy z tego, ale my się pochorowaliśmy, a ewidentnie marzliśmy w domu, szczególnie w nocy.

pozdrawiam

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ciepło !

Post autor: pawel »

Sytuacja jest monitowana od weekendu jeszcze przed poprzednim tygodniem. W poniedziałek (18.09) NCC wysłało zlecenie na zmianę nastaw automatyki, tak aby poniżej 16 stopni grzanie się załączało. Zlecenie po dzień dzisiejszy nie zostało zrealizowane. P. Ania z NCC codziennie monituje Fortum, robię to też ja i codziennie jest obiecywanem, że ktoś przyjedzie i automatykę zmieni. Dosłownie 15 min temu z Fortum rozmawiałem i obiecali, że na nocnej zmianie (g. 22:00) dziś jako pierwsze zlecenie zostanie wrzucone nasze. Niestety ani grośby, ani prośby, ani wręcz błaganie nie odnosiło żadnego skutku przez cały bity tydzień. Mam nadzieję, że dziś to się zmieni i obudzimy się ciepełku, czego Wam i sobie życzę ;)

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ciepło !

Post autor: pawel »

Własnie przed chwilą byli panowie z Fortum i zmienili nastawy. Temperatura przy węźle musi spaść poniżej 12 st i załączy się wtedy grzanie mieszkań...

meo
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2017, 15:06
Nr miszkania: 17

Re: Ciepło !

Post autor: meo »

Huraaa! Dzięki za info!

nolpak14
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:54
Nr miszkania: A-2-11

Re: Ciepło !

Post autor: nolpak14 »

i co grzali u Was? Wg mnie dzisiaj w nocy spadło poniżej 12 i jakoś kaloryfery zimne.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ciepło !

Post autor: pawel »

Hej,

Nie załączył się węzeł. Temperatura minimalna była 12.1 st :-(

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ciepło !

Post autor: Mma »

Jest 23:15. Właśnie rozmawiałam przed chwilą z Fortum - we Wrocławiu jest 9 stopni, a grzejniki zimne. Dowiedziałam się, że z węzłem jest
wszystko o.k., tylko po prostu zapowietrzona jest wewnętrzna instalacja, a to leży w gestii zarządcy i oni(Fortum) nie będą przyjeżdżać, dopóki
instalacja nie będzie odpowietrzona. Brawo - to my mieszkańcy mamy się tym zajmować, czy nasz zarządca - za co my płacimy. Monituje od paru
dni a zarząd chyba w ogóle nie wie co się tu dzieje i wisi im że marzniemy. A przed nami weekend - szykujmy ciepłe swetry!

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ciepło !

Post autor: pawel »

Już do nich dzwonię. Głupoty opowiadają, nic nie jest zapowietrzone, rano grzejniki działaly!

Mam stały kontakt z NCC w tej sprawie i zapewniam, że robią wszystko co mogą (podobnie jak ja), ale firma Fortum robi sobie jaja z ludzi.

ODPOWIEDZ