Ochrona

Ogólna dyskusja na wszystkie tematy

Która z poniższych opcji jest Twoim zdaniem najlepszym rozwiązaniem problemu ochrony osiedla ?

1. Nie robimy nic. Koszty ochrony wzrastają o ok 42%
0
Brak głosów
2. Ochrona pracuje w trybie nocnym, 12h/dobę
10
56%
3. Rezygnujemy z ochrony
8
44%
 
Liczba głosów: 18

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ochrona

Post autor: pawel »

Jeżeli chodzi o ochronę to nowa umowa będzie podpisana od 1.04 (obecnie trwa montaż bramki obok ochrony). Pani Anna z NCC twierdzi, że już kilka razy pouczała ochronę, że ich zadaniem jest również pilnowanie terenu od strony ul. Pieszej (Fresh). Widocznie trzeba częściej zgłaszać do NCC niepoprawne zachowanie ochrony. To samo należy zgłaszać odnośnie tego, że ochrona nie chce reagować na niepoprawnie zaparkowane samochody. Ewentualnie można pogrozić samym ochroniarzom że zmienimy firmę (ktoś wspominał, że są mocno nastawieni na utrzymanie klienta, więc może to pomoże).

Zastanawiam się czy nie warto zainstalować słupków tam gdzie samochody nie mogą parkowac.

Motyl
Posty: 10
Rejestracja: 17 sty 2017, 08:21

Re: Ochrona

Post autor: Motyl »

Czy Stara Odra Residance II też płaci za utrzymanie terenu od ul. Pieszej?
Oczywiście, że developer powinien pokryć koszty związane z uszkodzeniem budynku oraz szkodami wywołanymi przez oderwane części budynku (5 letni termin na wady nieruchomości).
Myślę, że powinniśmy zwracać większą uwagę ochronie bo nie wypełniają oni zobowiązań wynikających z umowy i na tej podstawie powinniśmy starać się o obniżenie opłat, ja osobiście kilka razy prosiłam o interwencję na ławeczkach przy Freshu oraz na dachu budynku i nigdy nie usłyszałam odmowy lub zbędnego komentarza.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ochrona

Post autor: pawel »

Pewnie nie płacą. Możesz powiedzieć co się działo na dachu?

Babadook
Posty: 15
Rejestracja: 14 paź 2015, 17:09

Re: Ochrona

Post autor: Babadook »

Jaki jest aktualny nr na ochronę? Właśnie jakaś trzoda imprezuje na ławce i poza alkoholem i muzyką jeszcze zrzygali się pod samą lampą i super są z tego dumni. Czy możemy w ogóle zlikwidować te ławki? Nie sądzę żeby siedział na nich kiedykolwiek ktoś z osiedla...

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ochrona

Post autor: pawel »

ochroniarz SOLID: 506 221 460, do tego bez wahania zadzwoniłbym na Policję.

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ochrona

Post autor: Mma »

Też jestem za likwidacją tych ławek

Babadook
Posty: 15
Rejestracja: 14 paź 2015, 17:09

Re: Ochrona

Post autor: Babadook »

Zadzwoniłem na straż miejską ale powiedzieli, że będą za 40 min, zadzwoniłem więc na Policję i przyjęli. Po 20 min policji nadl nie było ale panowie akurat zakończyli rozkminę nad składowymi wymiocin. Dodam, że zaczepiali przechodzących. Od naszej ochrony oczekuję reakcji. Jeśli nie interwencji to chociaż niech to oni wzywają właściwe organy. Poważnie, usuńmy te ławki.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ochrona

Post autor: pawel »

Lada chwila będzie zebranie, poruszcie ten temat (ławki, ochrona). Na pewno ochrona ma w obowiązku reagować na to co się dzieje od strony ul. Pieszej.

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ochrona

Post autor: Mma »

Wiadomo w końcu kiedy to zebranie? Zbliżają się święta - ludzie wyjeżdżają. Powinno się podać informację z dwutygodniowym wyprzedzeniem -
akurat za 2 tygodnie II dzień Świąt ?

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ochrona

Post autor: pawel »

Jest informacja w skrzynkach i na tablicy oraz w e-kartotece. Zebranie jest 10.04 o godz. 17:30.

ODPOWIEDZ