ZEBRANIE 17.01 - NIE PRZYJMUJMY UCHWALY W SPRAWIE PRZYJECIA ROCZNEGO PLANU NA ROK 2017 ---

Ogólna dyskusja na wszystkie tematy
sasiadkaa
Posty: 12
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:31

ZEBRANIE 17.01 - NIE PRZYJMUJMY UCHWALY W SPRAWIE PRZYJECIA ROCZNEGO PLANU NA ROK 2017 ---

Post autor: sasiadkaa »

Drodzy sasiedzi jutro zebranie !

chcialabym zebysmy na nim pomysleli co zrobic zeby zylo Nam sie wszystkim lepiej i bynajmniej nie chodzi mi o polityke :P

tak wiec ze swojej strony zrobilam lekki rekonesans jak to wyglada na rynku zarzadcow i powiem krotko jest roznie i wiele czynnikow wplywa na cene.
same ceny wahaja sie od 0,42 - 0,65 gr za metr kwadratowy powierzchni i w tym jeden zarzadca ma juz np konserwacje budynku czy ksiegowosc inny nie. We Wroclawiu dziala naprawde sporo firm proponujacych swoje uslugi tak wiec wystraczy tylko do tego usiasc spotkac sie z wybranymi i wtedy pozna sie konkretna oferte.

obecnie stawka wynagrodzenia naszego obecnego zarzadcy to 0,50 gr za metr i zawiera dodatkowo tylko uslugi rozliczeniowe, za cala reszte czyli np. oplaty bankowe, ich materialy biurowe czy konserwacje placimy osobno - za sama konserwacje 0,31 gr za metr dodatkowo.
Razem za wszystko bedziemy placic od lutego 4,57 zł za metr + oczywiscie wlasne media zuzyte czyli ogrzewanie, woda, energia

teraz pytanie czy to duzo czy nie ?
osobiscie uwazam ze placimy duzo.
Duzo z tych kosztow moglibysmy uciac czy to za sprawa zmiany samego zarzadcy czy tez za zmiana planu gospodarczego na rok 2017
dlatego wazne jest zeby na jutrzejszym spotkaniu w pk 8 tj glosowanie nad uchwala 3/1/2017 w sprawie przyjecia rocznego planu gospdodarczego na rok 2017 ... NIE WYRAZIC ZGODY !!!!!

JEZELI NIE PRZYJMIEMY TEGO PLANU MOZEMY COS W NIM ZMIENIC JEZELI GO PRZYJMIEMY TO BEDA NAS MIELI GDZIES ...

uwazam ze wiele mozna by zmienic w tym planie poczawszy od usług sprzatania po ochrone czy tereny zielone.

wiec:

-sprzatania - uwazam ze przeplacamy, mydlenie oczu o zusie ktory placi firma za sprzataczke ktora zarabia najnizsza krajowa gdy firma zgarnia miesiecznie ponad 4000 zl miesiecznie to robieie z Nas idiotow - Pani sprzatajaca oprocz naszej inwestycji pracuje jeszzcze na innej, przez pewien czas miala nawet 2 etap starej odry ale zrezygnowala z tego co mi wiadomo nie mniej kazda z tych wspolnot placi i jestem w stanie sie zalozyc ze kazda placi takie pieniadze jak my, a zusu dwukronie nie placa wiec zarabiaja na tym pieknie to raz, dwa uwazam ze nie ma potrzeby zeby sprzatenie odbywalo sie codzennie, bo raz ze to koszty, dwa ze jest taki okres ze i tak jak Pani posprzata czy np umyje podlogi to po godzinie i tak juz jest nanoszone - zainwestowalabym w wieksze wycieraczki bo to tansze i wydaje mi sie ze nie sprawilo by nikomu problemu, a sprztanie np 2 razy w tygodniu np poniedzialki i piatki zupelnie by starczylo jezlei system ten by sie nie sprawdzil mozna go oczywiscie zmeinic
to juz bylo by mniej w naszych kosztach

- zarzadca - albo zmiana, albo negocjacja - mysle ze moznaby smialo negocjowac z nimi ich stawke jezlei chcemy przy nich zostac

-konserwacje/przeglady/itd - tu trzeba zapytac co jest rzeczywsicie konieczne a co zbedne wiaodmo to nowy budynek wiec chyba nie ma potrzeby co chwila spradzac czy wszystko dziala, na to rocznie przewiduja ponad 60 000,00 zł

- utrzymanie terenow zielonych - chetnie sie dowiem za co placimy 13578,43 bo ja niestety nie widze zeby ktos dbal o nasze tereny

- ochrona - tu pewnie bedzie goraco na zebraniu - pomysl tylko czy czujesz sie bezpieczny ze obok budynku w ktorym mieszkasz masz "ochroniarza" czy naprawde jest on potrzebny ? czy w razie gdyby cos sie stalo on cos zmieni ?
osobiscie uwazam ze nie, niestety ale nasza ochrona sie nie sprawdza, ona po prostu jest, fajnie mieszkac na nowym osiedlu z ochrona ale czy jest ona warta kwoty 141 803,64 zł czyli 11 816,97 MIESIECZNIE

WIELE MOZEMY ZMIENIC ... WSZYSTKO W TYM KOSZTU ZALEZA TYLKO I WYLACZNIE OD NAS DLATEGO JUTRO NIE GLOSUJ ZA PRZYJECIEM TEJ UCHWALY TYLKO NEGOCJUJMY !

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: ZEBRANIE 17.01 - NIE PRZYJMUJMY UCHWALY W SPRAWIE PRZYJECIA ROCZNEGO PLANU NA ROK 2017 ---

Post autor: Mma »

Zgadzam się jak najbardziej,tylko jak na zebraniu będzie tyle osób, jak wygląda nasza korespondencja na forum mieszkańców( od 21 grudnia do dzisiaj zadnego postu, żadnej informacji) to cieńko to widzę.Nie mniej jednak powinniśmy negocjować. Do jutra

M&M#4
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2017, 22:32

Re: ZEBRANIE 17.01 - NIE PRZYJMUJMY UCHWALY W SPRAWIE PRZYJECIA ROCZNEGO PLANU NA ROK 2017 ---

Post autor: M&M#4 »

Zgadzam się jak najbardziej...
Ja też uważam, że ceny tutaj są nadal wygórowane...

Nad zarządcą trzeba by się zastanowić, sprzątanie dwa razy w tygodniu też by wystarczyło...

ochrona? całkowicie się nie sprawdza, przykłady? na skargę sąsiadów nie potrafią zwrócić uwagi nieproszonym gościom, którzy wariują na dachu tak, że aż kamyki lecą na balkony niżej, nie jednokrotnie przyłapani na spaniu na nocnych zmianach, z tego co mi wiadomo, jakiś czas temu doszło także do kradzieży roweru... Jak dla mnie mogłoby wcale nie być ochrony... niczego tu nie wnosi, wcale nie czuję się bezpieczna...

O terenach zielonych także chętnie posłucham, bo jakoś żaden ogrodnik nie przewinął mi się przed oczami :)

Mam nadzieję, że nawet jeśli postów brak to sporo mieszkańców chociaż przeczytało to o czym piszemy.
Do jutra.

Sąsiedzi z 2 piętra
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2017, 23:34

Re: ZEBRANIE 17.01 - NIE PRZYJMUJMY UCHWALY W SPRAWIE PRZYJECIA ROCZNEGO PLANU NA ROK 2017 ---

Post autor: Sąsiedzi z 2 piętra »

Popieramy i potwierdzamy jutrzejszą obecność. Ma nas być jutro wielu :-)

Sąsiedzi z 2 piętra
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2017, 23:34

Re: ZEBRANIE 17.01 - NIE PRZYJMUJMY UCHWALY W SPRAWIE PRZYJECIA ROCZNEGO PLANU NA ROK 2017 ---

Post autor: Sąsiedzi z 2 piętra »

Również uważamy , iż ochrona w takiej formie jak dziś jest niepotrzebna, wystarczą kamery.

Rabarbar
Posty: 9
Rejestracja: 06 paź 2015, 19:42

Re: ZEBRANIE 17.01 - NIE PRZYJMUJMY UCHWALY W SPRAWIE PRZYJECIA ROCZNEGO PLANU NA ROK 2017 ---

Post autor: Rabarbar »

Jak najbardziej koszta są za duże, jutro będziemy ostro debatowali. Pewnie zarządca spodziewa się, że podpiszemy to, co nam podsunie pod nos, ale tym razem tak się nie stanie. Do jutra

-Mis.
Posty: 22
Rejestracja: 20 lip 2015, 18:23

Re: ZEBRANIE 17.01 - NIE PRZYJMUJMY UCHWALY W SPRAWIE PRZYJECIA ROCZNEGO PLANU NA ROK 2017 ---

Post autor: -Mis. »

Hej,

... zarządca już sie spodziewa, bo pewnie czyta to forum ... :0

Ja także jestem bardzo za samymi kamerami. Sprzątaczka max 2 razy w tyg., bo też uważam ze wiecej nie potrzeba.

Do zobaczenia :)

domin
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2015, 17:12

Re: ZEBRANIE 17.01 - NIE PRZYJMUJMY UCHWALY W SPRAWIE PRZYJECIA ROCZNEGO PLANU NA ROK 2017 ---

Post autor: domin »

Hej,

Z tego co się słyszy od jakiegoś czasu, to frekwencja dzisiaj będzie odpowiednia.
Także do zobaczenia :)

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: ZEBRANIE 17.01 - NIE PRZYJMUJMY UCHWALY W SPRAWIE PRZYJECIA ROCZNEGO PLANU NA ROK 2017 ---

Post autor: pawel »

Hej,

Moglibyście się podzielić co zostało ustalone podczas zebrania? Jestem bardzo ciekaw, a niestety nie mam jeszcze formalnie kupionego ostatniego mieszkania ;)

Paweł

Ela
Posty: 12
Rejestracja: 23 gru 2015, 13:33

Re: ZEBRANIE 17.01 - NIE PRZYJMUJMY UCHWALY W SPRAWIE PRZYJECIA ROCZNEGO PLANU NA ROK 2017 ---

Post autor: Ela »

Nie przyjmujemy planu gospodarczego na 2017 r., w ciągu miesiąca powinien zostać przygotowany nowy plan, w porozumieniu z Zarządcą i Radą. Udało się ograniczyć koszty: wynegocjować niższą stawkę na wynagrodzenie Zarządcy, przenieść koszt czyszczenia elewacji w ramach funduszu remontowego, obniżyć koszty sprzątania - będzie renegocjacja umów. Planowana jest zmiana: charakteru ochrony budynku - z całej doby na pół, firmy ochroniarskiej, bo obecna się nie sprawdza, firmy zajmującej się zielenią (lub renegocjacja umowy).

ODPOWIEDZ