Odbiory mieszkań

Zbiór przydatnych informacji, miejsc, kontaktów do firm itp
admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Odbiory mieszkań

Post autor: admin »

Rozpoczął się proces umawiania terminów odbiorów mieszkań :D ...

Oczekujcie maila od dewelopera w sprawie terminu i ewentualnych pozostałych rozliczeń.

nolpak14
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:54
Nr miszkania: A-2-11

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: nolpak14 »

Witam,

myślę, że dobrze byłoby wymianiać się spostrzeżeniami z odbioru (np. poważniejszymi wykrytymi usterkami, etc) tak by pomóc innym mieszkańcom przy odbiorach.

Ja odbieram mieszkanie 27 Lipca, więc wtedy będę w stanie powiedzieć coś więcej.

Pozdrawiam,
PK

admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: admin »

Cześć,

Swoje odebrałem dzisiaj. Właściwie jeśli chodzi o jakieś usterki to jedyna rzecz do poprawki to mocowanie przepierzenia balkonów do barierki. Do wymiany jest poluzowany kątownik i śruba.

Pewnego rodzaju niedogodność stanowi brak możliwości sprawdzenia podczas odbioru instalacji elektrycznej z powodu braku licznika. Podobnie z oczywistych względów wygląda weryfikacja instalacji TV/SAT/LAN i domofonu. Oczywiście gdyby coś nie działało można to zgłosić po odbiorze na zasadach gwarancji lub rękojmi (odpowiednio 2 i 5 lat jeśli dobrze pamiętam).

Co do samego odbioru wszystko przebiega bardzo sprawnie. Formalności trwają około godziny.

P.S.
Przeniosłem temat do działu Porady, link jest też dostępny w dziale ogłoszeń (tak jak dotychczas).

nolpak14
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:54
Nr miszkania: A-2-11

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: nolpak14 »

Szybkie pytanie - czy odbierałeś też garaż od razu, czy to raczje później będzie odbierane?

Pozdrawiam,
PK

admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: admin »

Podczas odbioru wydawane są klucze do mieszkania, szachtów technicznych, komórek lokatorskich, skrzynek na listy. Jeden klucz systemowy otwiera drzwi na klatkę schodową, wejścia do hali garażowej oraz główne drzwi do komórek (jeśli ktoś oczywiście komórkę posiada). Dodatkowo otrzymujesz pilot do bramy garażowej i innych urządzeń (szlaban, brama). Od chwili odbioru można już korzystać z garażu.

Pozdrawiam,
K.K.

nolpak14
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:54
Nr miszkania: A-2-11

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: nolpak14 »

Super,

wielkie dzięki za informację.

Pozdrawiam,
PK

nolpak14
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:54
Nr miszkania: A-2-11

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: nolpak14 »

Odebrałem mieszkanie więc podzielę się odkryciami z naszego lokum:

1. Ściana w łazience (nieotynkowa ściana od klatki) miała odchył od pionu 9mm na 2m (Atal nie uznał, bo ponoć to jest w normach)

2. Tynk na suficie w łazience było bardzo słabej jakości (nierówności, niedokładne krycie, etc)

3. W kuchni miałem podniesioną posadzkę 4-6mm (uznane)

4. Okleiny drzwi - zabrudzenia od kleju/gruntu tynkarskiego, brak zaślepki na zawiasie.

5. Drzwi wejściowe - nacięcia/rysy na ościeżnicy drzi wejściowych + rysy na panelach zewnętrznych (to ponoć nie jest przedmiotem odbioru, ale podobno zamaskowali to jakoś :))

6. Balkon:
a) ukruszone narożniki szyb przegradzających balkony (wymienione)
b) brak podkładek po przegrodami
c) wystający klej na elewacji (jaśniejsza barwa, widocznie wyróżniająca się na tle innych elementów)
d) Jedna z płytek (klinkierowych) była pęknięta cała w miejscu mocowania przegrody
e) Kilka pytek klinkierowych (przy suficie) opadło o kilka centymetrów tworząc szpary
f) Jedna z uszczelek od szyb balkonowych wychodziła dość znacznie spoza balustrad (kilka centymetrów)
g) powszechne zabrudzenia desek oraz balustrad + obici balustrad)
h) kilka desek było wyraźnie porysowanych

7. Bezpieczniki - brak opisu

Mam nadzieję, że może komuś się przyda na przyszłość:)

Pozdrawiam,
PK

admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: admin »

Właściwie ściany w łazience u mnie też są nieco odchylone, ale nie zgłaszałem ponieważ tak czy inaczej muszę je otynkować. Jeden z narożników balkonu nie został pokryty bezbarwnym silikonem, zauważyłem już po odbiorze i być może jeszcze to zgłoszę. Zwracasz jednak uwagę na bardzo ważne rzeczy i przyjrzę się im w swoim mieszkaniu raz jeszcze. Podczas odbioru łatwo coś przeoczyć.

Drobna rada odnośnie drzwi wejściowych. Zamek w tym modelu jest umiejscowiony blisko dość głębokiej ościeżnicy i otwieranie ich kluczem zaczepionym do jednego kółka z wieloma innymi powoduje rysowanie bocznej powierzchni framugi. Polecam naklejenie kawałka bezbarwnej folii. Zwłaszcza w początkowym okresie użytkowania wchodzimy do mieszkania znacznie częściej niż zwykle w dodatku mając sporo innych spraw na głowie przez co jesteśmy mniej ostrożni ;)

Pozdrawiam,
K.K.

nolpak14
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:54
Nr miszkania: A-2-11

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: nolpak14 »

Co do odbioru, to tutaj tylko nadmienię że odbierałem ze specjalistą - sam bym połowy tych rzeczy nie zauważył :)

Jakby ktoś potrzebował namiar to mogę podesłać.
Pozdrawiam,
PK

-Mis.
Posty: 22
Rejestracja: 20 lip 2015, 18:23

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: -Mis. »

Witam,
Jestem po odbiorze. Myślę, że nie wniosę nic nowego, ponieważ nie było/nie zauważyliśmy dużo poważnych wad.
Ogólnie to do poprawy w kilku miejscach były okleiny drzwi wejściowych i balkonowych (zarysowania, odpryski, pęcherze, itp.).
Mieszkanie jest wykończone przez Atal - nie było większych niedociągnięć, czy wad. Także jestem zadowolony.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ