Odbiór komórek lokatorskich

Zbiór przydatnych informacji, miejsc, kontaktów do firm itp
nolpak14
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:54
Nr miszkania: A-2-11

Odbiór komórek lokatorskich

Post autor: nolpak14 »

Witam

czy ktoś może odbierał komórki lokatorskie z nowego rozdania? Nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia - jakieś porady na co zwrócić uwagę?

Z góry dziękuję.
Serdecznie pozdrawiam,
PK

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Odbiór komórek lokatorskich

Post autor: pawel »

Cześć,

Tak. Generalnie czy nie są powyginane blachy, czy nie wystają ostre metalowe wkręty którymi przykręcone coś jest w komórce obok. Do tego zwroćiłbym uwagę na to, że pomalowane farbą "anykurzową" (nie znam innej nazwy;P) są tylko korytarze i NIEKTÓRE komórki. Wiem, żeATAL nie bardzo chce, ale możesz wpisać do protokołu, że podłoga nie jest zabezpieczona taką samą farbą. U nas tylko wystawały ostre wkręty.

Paweł

nolpak14
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:54
Nr miszkania: A-2-11

Re: Odbiór komórek lokatorskich

Post autor: nolpak14 »

Super, dzięki za pomoc.

Mam ogólnie jeszcze pytanie o sposób rozliczenia kosztu notariusza (pewnie kilkaset złotych dodatkowo). Otrzymałem informację, o tym, że koszt notariusza jest pokrywany w całości przez kupującego. Czy ktoś może negocjował to z ATALem żeby podzielić się kosztami po połowie (chociażby ze względu na długi czas oczekiwania)?

Dodatkowo jak zrozumiałem te pomieszczenia są traktowane prawnie jak lokale użytkowe (co jak rozumiem prawnie chyba nie jest do końca tożsame z komórką lokatorską jako przynależną częścią mieszkania, ale to moje nie-prawnicze rozumienie). Czy ktoś wie czy rodzi to jakieś dodatkowe konsekwencje (np. jakieś inne stawki podatku od nieruchomości, albo użytkowania wieczystego)?

Z góry dziękuję za informację.

Serdecznie pozdrawiam,
PK

nolpak14
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:54
Nr miszkania: A-2-11

Re: Odbiór komórek lokatorskich

Post autor: nolpak14 »

Witam

czy wiadomo może czy w któraś z komórek podłoga została pomalowana farbą? Moja nie została i wpisałem do protokołu przy odbiorze. ATAL jednak nie widzi podstaw do pomalowania. Jeśli jednak jedne komórki są pomalowane a drugie nie są, to można by stwierdzić że kupujący komórki otrzymali dwa różne "produkty" za tę samą cenę.

Z góry dziękuję za informacje.
Serdecznie pozdrawiam,
PK

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Odbiór komórek lokatorskich

Post autor: pawel »

Musisz się przejść i popatrzeć, część jest pomalowana. Malowanie sprawia, że taka komórka się mniej kurzy.

ODPOWIEDZ