pajaki i inne owady

Ogólna dyskusja na wszystkie tematy
sasiadkaa
Posty: 12
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:31

pajaki i inne owady

Post autor: sasiadkaa »

sasiedzi !
Jak wiecie lub nie w sobote planuja opryski na komary.
z całym szacunkiem, ale ten oprysk na komary wydaje mi się dziwny :/ przecież miasto od początku czerwca robi opryski naziemne i z samolotu i powiem nawet, że skuteczne ponieważ we Wrocławiu jako tako nie ma komarów ( aż tylu ), a u nas powiem szczerze nie zaobserwowałam ich wcale. Natomiast jest plaga owadów, które do złudzenia przypominają komary, a mianowicie tzw. Ochotkowate.
I oprysk na komary raczej nie pomoże na te owady czy osoby podejmujące tą decyzje ( rada osiedla ) wiedzą o tym ?

Przesyłam link o tych owadach jak ktos chce sobie porownac.
https://swiatmakrodotcom.wordpress.com/ ... ak-komary/

Mam ich całe mnóstwo na tarasie wiec wiem, że to właśnie one ;) wkurzaja nieziemsko, nie gryza ani nic nie robia ale brzecza tak ze jak wpadnie do mieszkania to potrafi obudzic w nocy kogos o slabym snie :)

tak wiec czy ten oprysk jest potrzebny ? ja bym zainwestowala w oprysk na pajaki bo mam wrazenie ze tego paskudztwa jest teraz jakas plaga. Tak wiec ze zaraz mi ktos napisze ze sa pozyteczne itd moja babcia tez mi to mowila ale nie jest przyjemnie siedziec na tarasie i nagle przed Toba zwisaja 2 calkiem spore pajaki i prawie wpadaja Ci do szklanki, a jak sie rozejrzysz to jest ich znacznie wiecej ...

wyjscia sa dwa albo kazdy ale to kazdy robi u siebie konkretnym specyfikiem oprysk we wlasnym zakresie ale mniej wiecej w tym samym czasie ( raczej malo realne ) albo robi to ktos z zewnatrz. rozmawialam z ncc i jest to koszt ok 6 tys bo potrzebne sa znow prace alpinistyczne.

zaraz tez znajdzie sie ktos kto mi napisze ze mam sobie u siebie popryskac wiec odpowiem pryskalam juz roznymi specyfikami i niestety jezeli ja sobie popsikam a dookola nikt to na niewiele sie to zda bo jednak powierzchni tu troche jest + dach na ktorym nie sadze zeby ktos sam z siebie czyms psikal...

ludzie szybka akcja !

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: pajaki i inne owady

Post autor: pawel »

Cześć,

Generalnie ma być prowadzony oprysk na komary i właśnie pająki części wspólnych. W tym samym czasie można poprosić o oprysk swojego mieszkania (NCC miało wysłać informacje na ten temat, ale chyba tego nie zrobiło). Faktycznie komarów jest dość mało, ale plaga much i pająków jest okropna. Ze względu na koszty nie zostanie przeprowadzony oprysk mieszkań z zewnątrz (koszt 6tys. PLN), tak samo jak nie będzie wykonanego mycia elewacji (koszt 20tys PLN).

Nie udało się znaleźć złotego środka, więc ustalone zostało, że przynajmniej zostaną części wspólne opryskane. Poproszę NCC aby jeszcze raz napisali do mieszkańców bądź wywiesili informacje gdzie i jak można poprosić o indywidualny oprysk w tym samym czasie co części wspólnych.

Paweł

sasiadkaa
Posty: 12
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:31

Re: pajaki i inne owady

Post autor: sasiadkaa »

tylko, zeby to bylo skuteczne musialoby byc wszystko opryskane, a z informacji jaka uzyskalam od firmy ktora bedzie robila te opryski beda psikac tylko naziemne krzaki, trawy i nic wiecej ... dachuna przyklad juz nie... ? wg mnie to tez czesc wspolna ...
druga sprawa jest taka ze ten oprysk raczej niewiele pomoze skoro dookola jest mase terenow zielonych, woda itd. musialby byc to szerszy zakres a nie krzaczki przed wejsciem i to w zasadzie od wejscia oddalone ...

poza tym Pan z tej firmy powiedzial ze to oprsk na komary, gdy powiedzialam mu ze to nie sa komary to stwierdzil ze na meszki tez zadziala, wiec powiedzialam ze to nie meszki ... facet nawet nie wie na co ma psikac :/ dopiero gdy powiedzialam czego ma dotyczyc oprysk Pan stwierdzil ze ten ich dziala na wszystko :/ dla mnie jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.

co nie zmienia faktu ze jest piatek wieczor i ten oprysk i tak bedzie i tak
nie podoba mi sie ze rada osiedla ustala cos sama, a reszta zostaje tylko poinformowana, postawiona przed faktem nie tak to powinno wygladac.
uwazam ze wiosna- poczatek lata przyszlego roku powinien byc zrobiony porzadny oprysk nawet jezeli kosztuje 6tys ( na 89 mieszkan wychodzi po ok 68zl ) nie jest to wielki koszt za luksus bo tak to moge nazwac korzystania z wlasnego m i wlasnego tarasu bez nieproszonych gosci

ODPOWIEDZ