Ochrona

Ogólna dyskusja na wszystkie tematy

Która z poniższych opcji jest Twoim zdaniem najlepszym rozwiązaniem problemu ochrony osiedla ?

1. Nie robimy nic. Koszty ochrony wzrastają o ok 42%
0
Brak głosów
2. Ochrona pracuje w trybie nocnym, 12h/dobę
10
56%
3. Rezygnujemy z ochrony
8
44%
 
Liczba głosów: 18

Maciej Jakub
Posty: 9
Rejestracja: 06 wrz 2015, 17:30

Re: Ochrona

Post autor: Maciej Jakub »

Usunąć ławki? hmm... Patrząc na wyniki ankiety chcecie Państwo też likwidacji ochrony? (kolejne hmm...) Wydaje mi się, że chyba za daleko to idzie :/
Prawda jest taka, że płacimy za usługi, które nie są wykonywane należycie i zgodnie z intencją usługodawców (czyli nas) i tu, moim zdaniem, jest problem. Nie usuwajmy i nie rezygnujmy zbyt szybko z rzeczy, które są dla nas przeznaczone. Ławki nie są naszym problemem, ani też koncesja na alkohol we Fresh'u. Problemem jest ochrona, która nie pilnuje terenu za który płacimy! Jeżeli umowa zawiera wyszczególniony plan, w którym nie jest ujęty teren parkingu i ławek przy ul. Pieszej to znaczy, że coś tu jest mocno nie tak, należałoby wyjaśnić dlaczego i kto za to odpowiada.
Problem parkowania aut również wynika z niekompetencji ochrony. Swoją drogą problem samochodów "nie na swoim miejscu" jest tworzony przez część sąsiadów mających w głębokim poważaniu innych sąsiadów. Te auta nie parkują tam przypadkowo z ulicy, ktoś tych kierowców tam pokierował i wpuścił. Idę o zakład, że ci sąsiedzi nawet nie zaglądają do tego forum i nie mają pojęcia o skali problemu.
Proponuję zamontowanie szlabanu przy ul.Pieszej co spowoduję dodatkowe ograniczenie niepożądanych aut oraz wyznaczy konkretne granice terenu pilnowanego przez ochronę, za którą płacimy. Do tego ustanowić w regulaminie obostrzenie uprawniające do odholowania auta, na koszt kierowcy/właściciela, który zaparkował w nieodpowiednim miejscu.

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ochrona

Post autor: pawel »

Hej,

1. Ochrona ma w obowiązku pilnowanie terenu parkingu zewn.od ul. Pieszej (potwierdzone od NCC). Zdecydowanie problem polega na tym, że ochroniarze tego nie robią - tu kwestia ich zdyscyplinowania (do poruszenia na zebraniu).
2. Też bym nie likwidował ławek.
3. Parkowanie - na pewno ktoś wpuszcza te auta, możliwe również, że sąsiedzi podorabiali sobie piloty w jakiś sposób w większej ilości niż im przysługuje. Ochrona twierdzi, że reaguje zostawiajac karteczki (nie widziałem ani razu takowej). Moja propozycja - to postawienie słupków na miejscach gdzie auta parkowane są a nie powinny. Zapis w regulaminie i odholowanie samochodów - jak najbardziej OK.

Maciej Jakub
Posty: 9
Rejestracja: 06 wrz 2015, 17:30

Re: Ochrona

Post autor: Maciej Jakub »

Postawienie słupków niewiele zmienia gdyż pole do manewru zostaje ograniczone, patrząc się na sposób wyjazdu/wjazdu większości parkujących tam aut. Jeśli uparlibyśmy się na takie rozwiązanie (postawienie ograniczenia) to proponuję zamontować tam jakiś mini stojak na rower lub dwa, może trzy (funkcjonalne i przydatne).
Jeśli chodzi o ochronę to powrócę tu do tematu negocjacyjnego aneksu. - (Dygresja) - zastanawiam się czy przypadkiem nie jest za późno na takie rozważania rozwiązań gdyż w dniu 01.04.17 najprawdopodobniej umowa została podpisana i to jest już koniec i kropka.

admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Re: Ochrona

Post autor: admin »

1. Umowa i aneks do niej nie są problemem. Kiedy zmieniliśmy firmę ochroniarską zapisaliśmy tam okres wypowiedzenia nie dłuższy niż miesiąc. W każdej chwili możemy zmienić dostawce tych usług, zrezygnować z nich całkowicie bądź przywrócić tryb 24h.
2. Kwestia czysto techniczna. Piloty do bram działają na zmiennych kodach i nie da się ich wprost "dorobić". Programowanie tego urządzenia odbywa się od strony centralki. Innymi słowy - to nie pilot jest programowany, a jedynie jego uprawnienia są zapisywane w centrali. W praktyce: kupujemy pilota ze zmiennymi kodami na alledrogo po czym uruchamiamy tryb serwisowy w centralce systemu i parujemy nowego pilota. Dorobienia dodatkowego wymaga więc obecności pracownika serwisującego system lub innej osoby mającej wiedzę na temat obsługi centralki oraz klucza do niej (raczej śrubokręta jak znam tego typu szafki w których się je montuje).
Z moich obserwacji wynika, że parkowanie aut na zamkniętej części osiedla przez osoby nie mające wykupionego miejsca odbywa się najczęściej dlatego, że:
-Czekają pod szlabanem i przejeżdżają wraz z innym samochodem
-Trąbią tak długo, aż ochroniarz im otworzy na zasadzie "Daj Pan spokój, mieszkam tu a pilota zostawiłem w domu"
-Posiadacz jednego miejsca dysponuje jednym pilotem, ale parkuje 2 auta.
3. @Maćku, w sprawie tych jeśli dobrze pamiętam 33 miejsc przed freshem. One nie są do końca naszą własnością mimo tego, że teren należy do wspólnoty. Na chwilę obecną może tam parkować każdy, bez względu na to czy mieszka w naszym budynku. Są to po prostu miejsca przeznaczone dla naszych gości i klientów lokali usługowych. Pewnym rozwiązaniem jak sugerujesz było by założenia szlabanu przy pieszej - ok tylko nie chodzi tu o szlaban na pilota, taki jak pozostałe, a o taki szlaban z kartami/biletami jak są przy centrach handlowych, który umożliwi zaparkowanie klientom lokali usługowych za ewentualną opłatą. Cena tego typu systemu jest zaporowa jeśli chodzi o jego montaż na nasze potrzeby. Poniżej wklejam fragment uchwały o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla naszej nieruchomości (pogrubiłem najistotniejsze fragmenty):
§ 12.

1. Obowiązują następujące ustalenia dotyczące parkowania
pojazdów:

1) obowiązują miejsca postojowe dla samochodów osobowych
towarzyszące poszczególnym kategoriom przeznaczenia terenu co
najmniej w liczbie ustalonej zgodnie z następującymi wskaźnikami:
a) dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej - 1,2 miejsca
postojowego na 1 mieszkanie,
b) dla handlu detalicznego małopowierzchniowego A - 20 miejsc
postojowych na 1000 m2 powierzchni sprzedaży,
c) dla handlu detalicznego małopowierzchniowego B - 25 miejsc
postojowych na 1000 m2 powierzchni sprzedaży,


d) dla gastronomii i rozrywki - 15 miejsc postojowych na 1000 m2
powierzchni użytkowej,
e) dla wystaw i ekspozycji - 15 miejsc postojowych na 1000 m2
powierzchni użytkowej,
f) dla widowiskowych obiektów kultury - 20 miejsc postojowych na
100 miejsc dla widzów,
g) dla obiektów upowszechniania kultury - 10 miejsc postojowych
na 1000 m2 powierzchni użytkowej,
h) dla biur oraz obiektów kongresowych i konferencyjnych - 20
miejsc postojowych na 1000 m2 powierzchni użytkowej,
i) dla obiektów hotelowych - 40 miejsc postojowych na 100 pokoi
hotelowych,
j) dla żłobków i edukacji - 1 miejsce postojowe na 1 oddział,
k) dla obiektów kształcenia dodatkowego - 15 miejsc postojowych
na 1000 m2 powierzchni użytkowej,
l) dla krytych urządzeń sportowych - 20 miejsc postojowych na 100
miejsc dla użytkowników i miejsc dla widzów,
m) dla poradni medycznych i pracowni medycznych oraz obiektów
kształcenia dodatkowego i obiektów lecznictwa zwierząt - 10
miejsc postojowych na 1000 m2 powierzchni użytkowej;

2) miejsca postojowe, o których mowa w pkt 1, należy usytuować na
terenie i na działce budowlanej, na których usytuowany jest
obiekt, któremu te miejsca towarzyszą;


3) nie dopuszcza się parkingów samodzielnych wielopoziomowych
nadziemnych;
4) parkingi samodzielne jednopoziomowe dopuszcza się wyłącznie jako
podziemne.
Dla zainteresowanych link do pełnego tekstu uchwały, który w zasadzie dokładnie wyjaśnia dlaczego nasz budynek zbudowano w taki, a nie inny sposób.
http://uchwaly.um.wroc.pl/uchwala.aspx? ... VI/1724/10

Obszar, który dotyczy nas to 4MW-U
Poniżej link do rysunku planu naniesionego na mapę:
http://gis.um.wroc.pl/imap/?locale=pl&g ... nID=590637

SOR6p
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2017, 16:51

Re: Ochrona

Post autor: SOR6p »

Uff, po kilku perypetiach udało mi się wrócić na to forum :))
Jednym głosem przesunąłem szalę na rzecz pozostawienia ochrony :))) Tyle z żartów.
Jestem jak najbardziej za ochroną, nie mam żadnej firmy na myśli ale chciałbym aby wykonywali swoją pracę należycie czyli nie wpuszczali byle kogo i informowali źle parkujących o tym fakcie.
Mam balkon od strony zamkniętego parkingu i bardzo często parkują tam znane samochody.

Monitoring - spróbuję to poruszyć na zebraniu ale po rozmowie z jednym z sąsiadów, dobrym pomysłem byłoby dołożyć jeszcze kilka kamer i udostępnić podgląd na jakimś serwerze bez możliwości ingerowania w zapisy.

domin
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2015, 17:12

Re: Ochrona

Post autor: domin »

Napiszę tutaj.... bramka od strony Fresha, fajny pomysł, tylko jaki ona ma sens? Przecież bramka za szlabanem, dalej jest otwarta. Myślałem, że jej sensem było zamknięcie budynku dla osób postronnych, a jak widać póki co wydatek bez sensu.

admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Re: Ochrona

Post autor: admin »

Duża brama od kościoła będzie zamknięta przez całą dobę po wymianie siłowników na takie przystosowane do pracy ciągłej i wówczas będziemy mieli "komplet"

domin
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2015, 17:12

Re: Ochrona

Post autor: domin »

No to w porządku, dzięki Kuba za info.

ODPOWIEDZ