Ochrona

Ogólna dyskusja na wszystkie tematy

Która z poniższych opcji jest Twoim zdaniem najlepszym rozwiązaniem problemu ochrony osiedla ?

1. Nie robimy nic. Koszty ochrony wzrastają o ok 42%
0
Brak głosów
2. Ochrona pracuje w trybie nocnym, 12h/dobę
10
56%
3. Rezygnujemy z ochrony
8
44%
 
Liczba głosów: 18

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ochrona

Post autor: pawel »

Z tego co wiem to oni pierwsi zetknęli się z wysokimi stawkami zaraz na początku i też mocno narzekali (jak oglądałem mieszkania w tamtym etapie to nawet stosowane komunikaty były wywieszone w klatkach). Faktycznie oni nie bardzo mają co ochraniać naokoło budynku. Pomysł połączenia tej ochrony chyba nawet ja gdzieś przedstawiłem - temat do przedyskutowania z zarządcą czy jest taka możliwość (i oczywiście chęć drugiej wspólnoty).

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ochrona

Post autor: Mma »

Sąsiedzi!
Piszę pod tytulem "Ochrona",bo wydawało się,że to najpilniejsza sprawa. i co ? od 27 lutego żadnego postu, 13 głosów w sprawie ochrony!!!
Co się dzieje, czy naprawdę nie potrafimy chociaż w części zadbać o nasze sprawy. Niedługo mija 2 m-ce od zebrania wspólnoty - tyle było dyskusji,
tyle głosów i cisza. Z tego co wiem do końca marca powinny się odbyć wszystkie zebrania z podpisaniem uchwał, szczególnie jeśli chodzi o plan
gospodarczy na 2017 r.My podpisaliśmy tylko udzielenie absolutorium Zarządowi i co dalej? Wiemy,że wzrosły pensje pracowników od I 2017.
Niedługo dostaniemy do zapłaty niedopłaty za I,II,III i nie wiadomo jak dalej?Przecież sprzątaczka miała sprzątać 3 x w tygodniu,co z firmą od utrzy
mania zieleni,co z ochroną.Jeśli nie potrafimy tego ustalić, to przecież mamy Radę Osiedla. Ktos w końcu musi podjąc decyzję, a NCC tez nie wiem czemu nie dąży do spotkania - chociaż oni nie ponoszą kosztów,tylko my.I te koszty są coraz większe.Czy czytacie comiesięczne sprawozdania na
e-kartotece? Zadecydujmy w końcu! Musimy wiedzieć ile co miesiąc mamy płacić.

admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Re: Ochrona

Post autor: admin »

Ochrona - przekazaliśmy do NCC następującą wiadomość: 12h (nocna zmiana od 20:00 do 08:00) + 24h weekendy, długie weekendy i święta i taka dyspozycja została przesłana do firmy ochroniarskiej. Solid przygotowuje aneks do umowy.

Sprzątanie - po spotkaniu z NCC i firmą świadczącą usługi sprzątające zdecydowaliśmy, że zostaje po staremu.

Do końca marca muszą się odbyć coroczne zebrania, a uchwały i tak nie zostaną przegłosowane bo na żadnym zebraniu nie było nawet 30% uprawnionych. Zeszłoroczny plan gospodarczy został przegłosowany dopiero w październiku. Stąd wynikała też tak zwana "podwyżka", która de facto była półrocznym wyrównaniem niezgodności planu z jego wykonaniem.

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ochrona

Post autor: Mma »

Dlaczego sprzątanie zostaje "po staremu" i za jakie pieniądze - naprawdę cały czas jest bardzo dużo spraw do wyjaśnienia. Jak mamy się spotkać
i rozmawiać - przecież to jest naprawdę bardzo ważne. To są nasze pieniądze, nasze codzienne życie a ja mam wrażenie,że nie wiem za co płacę
i nie jest to dla mnie obojętne .Poza tym sprawa półrocznych "wyrównań" tez nie może trwać. A co robi nasz Zarządca - nie słychać i nie widać.
Dlaczego nie możemy się jakoś zintegrować.Czyżby totalny "tumiwisizm" ?

pawel
Posty: 125
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:47
Nr miszkania: 4

Re: Ochrona

Post autor: pawel »

Ja jestem za zorganizowaniem zebrania. Trochę zdziwiło mnie, że coś zostało przekazane zarządcy bez informowania tego innych osób. OK - jesteśmy nowymi mieszkańcami i członkami wspólnoty, ale wydaje mi się, że tak ważne informacje powinny być ustalane z ogólem (lub chociaż przekazywane do informacji przed przekazaniem do zarządcy).

Co do sprzątania to mam dwie uwagi:
- windy od wewnętrznej strony (pomiędzy szybem i kabiną) chyba nigdy nie były sprzątane (nie wiem czy należy to do zadań firmy sprzątającej, ale wyglada to naprawdę średnio),
- wchodząc lub wychodząc z mieszkania kilkukrotnie zostało mi w BARDZO nieuprzejmy sposób przekazanie zapytanie czy zamierzam się jeszcze dalej kręcić

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ochrona

Post autor: Mma »

Skoro zostało zadecydowane jak ma wyglądać teraz ochrona, chciałabym przeczytać zakres tej ochrony przed podpisaniem nowej umowy.
co mają ochraniać,jaki obszar? Zbliża się wiosna,lato - pootwieramy balkony i będzie powtórka z ubiegłego roku: sikanie pod balkonami,wrzaski,
szczekające psy przywiązane do latarni na czas zakupów swoich właścicieli,zajęte ławeczki przez pijaczków dosłownie na wprost naszych mieszkań,hasających młodzieńców na łyżworolkach(niesamowity hałas).Chodzi mi o mieszkania od ul.Pieszej. A panowie z ochrony będą twierdzić
że oni chronią od szlabanu do szlabanu. Ważne jest szczegółowe omówienie pracy ochrony.

admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Re: Ochrona

Post autor: admin »

Treści wszystkich umów są dostępne dla każdego członka wspólnoty - wystarczy zwrócić się do Zarządcy. Zakładam, że nie będzie podpisywana żadna nowa umowa, a jedynie aneks zmieniający godziny pracy.

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ochrona

Post autor: Mma »

Nie chcę być "upierdliwa",ale to chyba Zarządca powinien nam przesłać ten aneks przed podpisaniem do wglądu ?

admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Re: Ochrona

Post autor: admin »

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale nie spotkałem się z taką praktyką ani wśród zarządców ani spółdzielni mieszkaniowych. Istotą tego rodzaju firm, instytucji czy też jakkolwiek byśmy to nazwali jest reprezentacja lokatorów względem firm zewnętrznych między innymi dlatego żeby nie musieli czytać czy też osobiście zawierać umów, a jest ich kilkadziesiąt rocznie. Rozmawiamy o ochronie, ale jeśli zarządca miałby wysłać do każdego lokatora wszystkie podpisane umowy to spodziewajmy się takiej korespondencji związanej z Tauronem o dostawę energii, Fortum o dostawę ciepła, 10 operatorów telekomunikacyjnych o dostępie i zasadach korzystania z pomieszczenia technicznego, firm sprzątających, ogrodniczych, wywożących śmieci, naprawiających bramy i domofony, serwisujących windy, wentylacje, kanalizację, systemy ppoż, zajmujących się deratyzacją i pewnie drugie tyle o których istnieniu nie mam nawet pojęcia.

Chyba dlatego przyjęło się, że dostęp do tego typu dokumentów następuje na życzenie. W każdym bądź razie na pewno możemy tą umowę dostać, ale nie chciałbym wstawiać tego typu dokumentów na forum, ponieważ umowa może być objęta tajemnicą handlową a instrukcja dla pracowników zawiera informacje o obchodach, lokalizacji punktów kontrolnych i innych procedurach które na pewno nie powinny być upubliczniane. Dlatego wolałbym żeby zainteresowani poprosili o kopie tych dokumentów bezpośrednio zarządce. Jeśli ktoś uzyska zgodę na publikację tych informacji nie widzę przeszkód aby je tu umieścił.

Mma
Posty: 109
Rejestracja: 31 gru 2015, 17:37

Re: Ochrona

Post autor: Mma »

Bez przesady.Wiadomo,że w naszym imieniu działa Zarządca - płacimy mu za to.Skoro ma być aneks do ochrony chcemy wiedzieć jak będzie wyglą
dał,tym bardziej że wcześniej były niejasne sprawy(np. własnie kwestia "patrolowania" obszaru tylko od szlabanu do szlabanu).Inne umowy też są ważne,np. z Fortum. Może wiesz dlaczego dopiero na zebraniu 17 stycznia zorientowaliśmy się,po otrzymaniu rozliczenia rocznego,że opłata stała
za c.o i c.w wzrosła z 30,07zł na 43,38 zł m-cznie.Dlaczego wzrosła i to prawie 50%!!! od maja 2016 i to w momencie jak grzejnikli przestały grzać
na 5 m-cy.Stąd niedopłata za 8 m-cy!!! Nie chcę się wdawać w polemikę, nie o to chodzi.Była możliwość powiadomienia nas o tym wcześniej - w lipcu otrzymaliśmy niedopłaty właśnie za media od stycznia 2016.Drugi raz chyba w październiku dostaliśmy nowe opłaty z wyrównaniem chyba
od kwietnia 2016.Wystarczy przecież informacja,że są umowy czy aneksy np. na e-kartotece.Kto chce przeczyta,kogo to nie interesuje, nie przeczyta - wszystko.Jesteśmy mieszkańcami jednego bloku i jednej wspólnoty i wszystkim nam powinno zależeć żeby było w miarę O.K. A Zarzadca powinien działać w naszym imieniu i w naszym interesie (może umowy można negocjować a nie przyjmować wszystko "jak leci"),tym bardziej,że
opłaty mamy chyba jedne z najwyższych w naszym mieście.

ODPOWIEDZ