Kim jest nasz admin // powitanie

Ogólna dyskusja na wszystkie tematy
Awatar użytkownika
Stary Odrzaniec
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2016, 18:24

Kim jest nasz admin // powitanie

Post autor: Stary Odrzaniec »

Witam Wszystkich.

Dopiero dziś zawitałem na "nasze" forum - wiem późno :) Widzę, że nie ma tutaj totalnej pustki, także super!

1. Na początku chciałbym się dowiedzieć kto jest administratorem tego forum? Mieszkaniec SOR, pracownik Atalu, a może dobry samarytanin?
Tak, czytałem pierwszy powitalny post (http://www.staraodra.wroclaw.pl/viewtopic.php?f=5&t=3), ale tam admin się nie przedstawia.

2. Czy admin forum jest też adminem (właścicielem) konta StaraOdra na fb?

3. Jaki są możliwości na forach wrzucania zdjęć (np. z uszkodzeniami w części wspólnej etc.)? Czy też tylko na fb takie rzeczy?

4. Czy powstała lista mailingowa Mieszkańców? Chcę wysłać maila z uwagami (usterkami części wspólnej) do NCC, a Mieszkańców dodać DW. Jeśli nie, to postaram się wydrukować jakiś arkusz i przynieść go na najbliższe spotkanie wspólnoty w dn. 26.04.2016 r.


Pozdrawiam Wszystkich i mam nadzieję, że kilka zainteresowanych osób utrzyma się na tym forum.

:-)

admin
Site Admin
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015, 10:55
Lokalizacja: Wrocław
Nr miszkania: 65
Kontakt:

Re: Kim jest nasz admin // powitanie

Post autor: admin »

Cześć,

poniżej odpowiedzi na nurtujące Cię pytania :D

1. Niedobry mieszkaniec SOR, nie mający nic wspólnego z Atalem, poza zakupem od nich mieszkania :) Z prawej strony przy informacjach o użytkowniku jest podany numer mieszkania (dodatkowe nieobowiązkowe pole) więc jakbyś coś potrzebował to będziesz wiedział jak mnie znaleźć, a na imię mam Kuba.

2. Tak, założyłem też stronę na fb. Dodatkowo jeden z naszych sąsiadów ma tam uprawnienia redaktora i właściwie to on publikuje większość ostatnich wpisów - dzięki Waldku.

3. Z tego co pamiętam jest możliwość dodawania zdjęć przez zarejestrowanych użytkowników zarówno w treści posta jak i jako załącznik. Max wielkość załącznika to 2MB, przestrzeń dyskowa dla wszystkich załączników to 500MB. Hosting pozwala na więcej więc w razie czego można to rozszerzyć. Oczywiście jest możliwość, że coś źle ustawiłem i z jakiegoś powodu nie możesz np załączać zdjęć - daj znać gdyby tak było.

4. Jeśli dobrze zrozumiałem to chyba musielibyśmy wszyscy mieć konto mailowe na tym samym serwerze i być podpięci do jakiegoś rodzaju aliasu. Skrypt PHPBB, na którym "stoi" forum umożliwia wysłanie wiadomości prywatnej do wszystkich użytkowników (opcja zaznacz wszystkich przy dodawaniu adresatów), ale w obrębie forum, tzn nie jest to mail w rozumieniu wiadomości wysyłanej na zewnętrzny adres. Jest wprawdzie możliwość włączenia opcji wysyłki maili przez forum, ale biorąc pod uwagę liczbę zarejestrowanych tu przez boty użytkowników to mechanizm taki posłużyłby jako maszynka do rozsyłania spamu.

Na facebooku zostanie uruchomiona grupa użytkowników, która może się okazać przydatnym narzędziem do tego typu korespondencji, co jednak chyba też nie umożliwi tego o czym piszesz w pkt. 4.

Awatar użytkownika
Stary Odrzaniec
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2016, 18:24

Re: Kim jest nasz admin // powitanie

Post autor: Stary Odrzaniec »

Cześć,

Przepraszam za przestój, ale miałem trochę na głowie (+ lenistwo oczywiście) :P

ad. 1. Dzięki Jakubie za przedstawienie się :) A ja mam na imię Witold - miło mi =]

ad. 2. Dobrze, że znaleźli się Ludzie ze wspólnotowym zapałem .

ad. 3. Dzięki za info. Myślę, że lepiej FB zapchać fotami, a tu najwyżej linka dać.

ad. 4. OK - dzięki za wyjaśnienie. Po ostatnim spotkaniu wspólnoty, dobrze będzie jak utrzyma się "Rada Mieszkańców" i popcha kilka rzeczy.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ